Zespół czy DJ? Ślub- jak ja to ogarnę? cz.7

Na to pytanie czy wybrać zespół czy dja a może wodzireja? Trudno to rozstrzygnąć jednoznacznie i patrzeć tylko z punktu widzenia ekonomicznego gdzie wybór DJ raczej będzie korzystniejszy.

Oczywiście ważne są tutaj też preferencje pary czy "głównych sponsorów". Proponowałbym jednak wybrać złoty środek, w zależności od wielkości imprezy i ilości gości. Jeśli ma to być duże wesele na dużej sali gdzie goście są bardzo zróżnicowani optowałbym za zespołem. Żeby wybrać zespół nie wystarczy jednak posłuchać ich na stronie www. Najlepiej pójść na imprezę gdzie grają lub na próbę. Poznać ich aktualny skład, żeby nie było niespodzianek. Obok sprzętu i muzyki najważniejszy będzie lider czyli prowadzący i wokalista/wokalistka, która nawet przy słabszej dyspozycji kolegów może "pociągnąć imprezę".

Polecałbym raczej młode składy a nie weteranów sceny, którzy mają już często swoje przyzwyczajenia, z których raczej rzadko rezygnują. Młodzi są ambitni, nie rzadko wiele bardziej profesjonalni a co ważne również elastyczniejsi. Myślę również, że warto wprowadzić na weselu zabawy i niekoniecznie po północy kiedy goście już mają najmniej sił. Lista z repertuarem na wieczór też powinna się pojawić do sprawdzenia.

DJ musi być naprawdę dobry a przy tym musi być świetnym wodzirejem- sprawdza się na mniejszych imprezach, kiedy na sali dominują jednak młodzi oraz dla par o określonych gustach muzycznych. 

Standardowo już zespół nie pije i warto tego dopilnować ponieważ niestety po 3 kielichu poziom wykonania zaczyna powoli spadać. 

zespół na wesele